מטבריה ועד אילת מאת: מאיה לבקוביץ

24.12.2017

ספורטאים וספורטאיות מענף הבאולינג והביליארד חזרו לבאר שבע עמוסי חוויות והפתעות טובות מהספורטיאדה ה 37 שהתקיימה בחיפה (מאיה לבקוביץ).  צילומים דוד לבקוביץ ופעילי העמותה

כדור לקראת  מכת סטרייק
1 - כדור לקראת מכת סטרייק
זוכי הגביעים בבאולינג
2 - זוכי הגביעים בבאולינג
קבוצת ים המלח
3 - קבוצת ים המלח
רכז הענף שעייה וקבוצת יוניליוור ערד
4 - רכז הענף שעייה וקבוצת יוניליוור ערד
קיץ בחורף בטבריה
5 - קיץ בחורף בטבריה
שופטי התחרות
6 - שופטי התחרות
  קבוצות העירייה הבנות מחכות לעלות לאוטובוס
7 - קבוצות העירייה הבנות מחכות לעלות לאוטובוס
קבוצת עייריה ג'
8 - קבוצת עייריה ג'
  קבוצת בזק ערבה
9 - קבוצת בזק ערבה
  קבוצת קופלוק
10 - קבוצת קופלוק
מיקי עמנו מקופלוק ואברהם
11 - מיקי עמנו מקופלוק ואברהם
קבוצת ברום ד'
12 - קבוצת ברום ד'
קבוצת חשמל טורבינות
13 - קבוצת חשמל טורבינות
  קבוצת טבע טק
14 - קבוצת טבע טק
קבוצת סורוקה ומרכז בריאות הנפש  יצאו לטייל בין המשחקים
15 - קבוצת סורוקה ומרכז בריאות הנפש יצאו לטייל בין המשחקים
קבוצת פריגו ירוחם
16 - קבוצת פריגו ירוחם
קבוצת קמ
17 - קבוצת קמ"ג
קבוצת שב
18 - קבוצת שב"כ ב'
 קבוצת רמת
19 - קבוצת רמת"א
סורוקה 3
20 - סורוקה 3
קבוצת סורוקה
21 - קבוצת סורוקה
כתום צהוב סורוקה ב'  ושב
22 - כתום צהוב סורוקה ב' ושב"כ א'
קבוצת קופלוק בביליארד
23 - קבוצת קופלוק בביליארד
קבוצת ברום בשעת משחק
24 - קבוצת ברום בשעת משחק
קבוצת פריגו ירוחם
25 - קבוצת פריגו ירוחם
בית הלוחם עושים כבוד יחד עם אייל ואברהם
26 - בית הלוחם עושים כבוד יחד עם אייל ואברהם
זוכי הגביעים בביליארד
27 - זוכי הגביעים בביליארד



כמידי שנה התקיימה הספורטיאדה המיוחדת לענפי הבאולינג והביליארד, השנה מלבד הישגי הקבוצות הייתה לעמותה   
הבאר שבעיית עוד סיבה לגאווה. אברהם ווינברגר מנכ"ל העמותה אמר : "במשחקים בחיפה היינו המשלחת הגדולה ביותר, 40 קבוצות ייצגו את מחוז באר שבע והנגב בבאולינג, ו 12 קבוצות שיחקו בביליארד".
 
אחת המשלחות הגדולות ביותר שיצאה לספורטיאדה הייתה  כמובן של סורוקה, מיכאל ראוש רכז באולינג  סורוקה סידר לנו את המספרים : "בבאולינג השתתפו 44 שחקנים שנפרשו על 8 קבוצות, כמעט בכל דרג הייתה קבוצה אחת של סורוקה. מאור פחימה מסורוקה 2 זכה בתוצאה הגבוהה ביותר עם 244 פינים, סורוקה 3 לקחו מקום ראשון בדרג החמישי וסורוקה 2 לקחה את המקום ה 3 בדרג ה -1. אנחנו מאוד מרוצים, ההשקעה שלנו בהחלט השתלמה".
 
עליזה מסורוקה 3 הצטרפה לשמחה : "זאת הספורטיאדה ה – 18 שלי, אבל השנה הספורטיאדה הייתה מתוקה במיוחד, קיבלתי מתנה ליום הולדת וזכינו במקום הראשון. היה שבוע אינטנסיבי של משחקים, מזג האוויר היה מדהים, הארגון היה כהלכה והחבר'ה היו מעולים".
 
גם לעזרא מרמת"א הייתה זו חוויה מיוחדת, בעבורו כנראה תהיה זו הספורטיאדה האחרונה מפני שהוא פורש לפנסיה. מזל שרמת"א לא אכזבה וזכתה במקום הרביעי והמכובד בדרג החמישי".
 
מקום רביעי בדרג 8 הפעם, רשום על שמה של פריגו ירוחם, רינה הקפטנית של הקבוצה כבר מחכה לשנה הבאה היא אמרה : "אנחנו מאוד מרוצים, נהנו מאוד, אני הייתי מאוד קרובה לזכייה בגביע אישי, סטרייק אחד הבדיל ביני לבין הזכייה אבל גאה שהגעתי למעמד הזה".
 
מקום שלישי בדרג 8 רשום על שמה של ברום ד', צ'ארלי ששנתיים לא היה בספורטיאדה חזר מרוצה מאוד : "אפשר להגיד שלא נפלנו מתוצאות של דרגים אחרים וזכינו במקום השלישי, נשמח שנה הבאה להשתפר ולהביא הישגים טובים יותר".
 
את המקום הראשון בדרג 8 לקחה קבוצת מרכז בריאות הנפש, "הקבוצה המפתיעה" על פי שעייה  רכז הענף. ענת שיתפה "הייתה חוויה נהדרת, תמיד אנחנו שמים מטרה והולכים עד הסוף. הפגנו יכולת טובה שיחקנו מעולה ואפילו עשינו חישוב שאם היינו משחקים בדרג 5 היינו גם מגיעים למקום הראשון".
 
מי שהגיעה השנה בלי ציפיות והופתעה לטובה הייתה קבוצת קמ”ג, חיים הסביר את העניין : "באנו בלי ציפיות בגלל שידענו ששיבצו אותנו בדרג של תותחים כבדים, אבל נתנו הכול, החבר'ה עשו מעל המצופה, באו חדורי מוטיבציה, ישנו טוב בלילה ובאמת היינו במרחק של 3 פינים מהמקום הראשון, אנחנו מרוצים די והותר מהמקום השני".  
 
עוד הפתעה לטובה חיכתה לקבוצת שב"כ ב', קבוצתה של סמדר טויזר שזכתה משעייה לכינוי "הקוסמת". סמדר שבה לדרום עטורה בהישגים קבוצתיים ואישיים. היא שיתפה : "צירפנו לקבוצה את עדנה וגיא שהם שחקנים יחסית חדשים וביחד עם פטריסיה הצלחנו לזכות במקום הראשון בדרג 9. התרשמתי לטובה מהשחקנים שנתנו הכול, אני וגיא בנוסף זכינו בתוצאה אישית גבוהה בדרג שלנו, סך הכול חזרנו עם שלושה גביעים" סמדר סיכמה את החוויה הטובה.
 
מיקי עמנו מקבוצת קופלוק סיפר אף הוא על ההתרשמות החיובית שלו מהספורטיאדה, מבחינת קבוצתית הוא הרגיש כי הקבוצה יכלה להגיע רחוק יותר אך לפחות מיקי חזר עם הישג אישי לא מבוטל כאשר זכה בתוצאה האישית הגבוהה ביותר בדרג 8. אברהם ויינברגר שליווה את השחקנים העיד כי מיקי היה במתח עד הרגע האחרון וקיווה שאף אחד לא יעבור את 225 פינים שהוא השיג.
 
הישג נוסף רשום לקבוצת עירייה ג' שזכתה במקום השלישי בדרג 10, אחרי תשע שנים בספורטיאדה שירה מברכת: "חזרנו הביתה עם גביע, שאפו לכל הקבוצה אני גאה בשחקנים, הייתה אוירה נהדרת והכי כייף לקבל תשבחות ממקום העבודה".
 
קבוצת בזק ערבה פספסה רק ב 40 פינים את המקום השלישי בדרג 3, יוסי העיד: "הדרג היה מאוזן, אף קבוצה לא עפה על ההתחלה והרגשנו שהדרג הטיב עמנו. אני רוצה להגיד שהכי חשוב לא לוותר עד הרגע האחרון וצריך להלחם עד הסוף. יש לנו את היכולות ובשביל זה אנחנו מתאמנים".
 
בגישה הזו ניחן גם עמי מבית הלוחם שקבוצתו שיחקה בדרג 1 ולקחה את המקום החמישי: "שמו אותנו בדרג 1 מבחינה קבוצתית הממוצעים כביכול לא מתאימים אבל עשינו את המיטיב שלנו, שיחקנו נגד סורוקה שלקחה את המקום השלישי ואנחנו הגענו למקום החמישי והמכובד לקבוצה ברמה שלנו".
 
שעייה רכז הענף סיכם: "סך הכול הייתה אווירה טובה ומזג אוויר קיצי בחורף, השנה הגיעו יותר קבוצות, השחקנים הגיעו בזמן היו מאורגנים והשתדלו להביא כמה שיותר הישגים".  
 
ומרכז ענף הבאולינג לרכז ענף הביליארד, מנהל תחרויות הביליארד בספורטיאדה  אייל נתן, שהיה מבסוט מהתנהלות השחקנים בספורטיאדה השנה: "השנה היה הרבה יותר טוב, אנשים התנהגו אחרת, עמדו בזמנים, היו הרבה פחות וויכוחים, הכול היה רגוע וזורם יותר והכי חשוב שהקבוצות של באר שבע הגיעו לגמרים".  
 
שתי קבוצות שהגיעו לגמר ואף שיחקו זו מול זו בבית ב' היו ברום ובית הלוחם א', למרות ההפסד של בית הלוחם, דוד ביטון מצא נקודת אור בכך שלפחות הגמר היה כולו שלנו.
 
דוד אמר : " הפסדנו לברום בגמר אבל אני לגמרי מברך אותם ושמח שהיה גמר של הקבוצות מבאר שבע. גם בחצי הגמר היה מעניין מאחר ששיחקנו סוג של "דרבי" מול בית הלוחם תל אביב.
 
בית הלוחם חזרו עם הישגים טובים כאשר משה עזריה הגיע למקום השלישי בגמר יחידים וקבוצת בית הלוחם א' הגיעה למקום הרביעי בבית א'. דוד לא מתרגש : אנחנו צריכים להשתדרג עוד, תמיד נשאף ליותר ומה שלא עשינו בספורטיאדה נעשה השנה בליגה. מגיע כל הכבוד לאייל, לאברהם, גורג ,שאול  מהנהלת העמותה".
 
 
את קבוצת רותם אמפרט שם אשר נחמני כהרגלו על המפה בזכייה הקבועה שלו בתוצאה האישית הגבוהה, וכן הוא הצליח לגרוף את המקום השני בגמר היחידים. אשר הסביר: "לקחנו מקום שני בגמר יחידים, פתחנו טוב אבל אחר כך פחות זרם, הייתה ספורטיאדה מהנה ומעניינת ועל הדרך עשינו הישגים זאת המטרה".  
 
עוד קבוצה שעשתה השיג יפה היא פריגו ירוחם שהגיעה למקום השני בבית א', נתנאל אמר : "היה מעולה, אווירה חמה ורוח ספורטיבית. אנחנו משתתפים בספורטיאדה קרוב לחמש שנים, כל שנה מגיעים "לכמעט" ו"על יד" והשנה סוף סוף הצלחנו לזכות".
 
אם כך נשמע שהספורטיאדה השנה הייתה מרובה הפתעות טובות ומלווה ברגעים קטנים של שמחה, אברהם סיכם את הספורטיאדה ה 37 במספרה : "אני שמח לברך את הספורטאים והספורטאיות בענף הבאולינג והביליארד על הישגיהם המרשימים בתחרויות שנערכו בחיפה והיו למפגש בן ארבעה ימים רצופים של אתגרים ספורטיביים מול מפעלים ומוסדות מכל חלקי הארץ מטבריה ועד אילת".
 
 
 
הישגים בולטים באולינג :
 
דרג 1 מקום  3 סורוקה 2
דרג 1 מקום 5 בית הלוחם
דרג 2  מקום 2  קמ"ג
דרג  3 מקום 4 בזק ערבה
דרג 5 מקום 1  סורוקה 3
דרג  5 מקום 4 רמת"א
דרג 8  מקום 1 מרכז הבריאות והנפש
דרג  8 מקום 3 ברום ד
דרג 8  מקום 4 פריגו ירוחם
דרג 8  מקום 5 יונילור ערד
דרג 9 מקום  1 שרותיי בריאות כללית ב
דרג 9 מקום 4 סורוקה 8
דרג 10 מקום 3 עיריה ג'
 
 
 
 
 
 
תוצאות בולטות עם זכיה בגביע
 
אתי גוטליב- שב"כ א'- תוצאה אישית גובהה ביותר נשים – דרג 1
מאור פחימה- סורוקה 2 – תוצאה אישית גבוהה ביותר גברים- דרג 1
אבי ללום- חשמל טורבינות- תוצאה אישית גבוהה ביותר- דרג 5
מיכאל שוורצבורג- טבע טק ב' – תוצאה אישית גבוהה ביותר- דרג 7
מיקי עמנו – קופלוק – תוצאה אישית גבוהה היותר גברים- דרג 8
סמדר טויזר- שב"כ ב' – תוצאה אישית גבוהה ביותר נשים- דרג9
גיא אברגל- שב"כ ב'- תוצאה אישית גבוהה ביותר- דרג 9
 
 
הישגים בולטים בביליארד
פריגו ירוחם מקום 2 בית א
בית הלוחם ב מקום 4 בית א
ברום מקום 1 בית ב
בית הלוחם א' מקום 2 בית ב
 
אשר נחמני- רותם אמפרט מקום 2 יחידים ובעל התוצאה האישית הגבוהה ביותר
משה עזריה – בית הלוחם א' מקום 3 יחידים
 
 

קוד אבטחה

מבזקי ספורט וחדשות

אפיק פרסום בניית אתרים