סוף עונת התפוזים מאת: מאיה לבקוביץ

30.03.2017

ענף טניס השולחן סיים את פעילות הליגה שלו ראשון מבין 12 הענפים. לאור עיניהם של הספורטאים ומכובדים התקיימו משחקי גמר שבתומם זכו השחקנים להניף גביעים (מאת:מאיה לבקוביץ). 

נכדו של שחקן חשמל נהנה מהגביע
1 - נכדו של שחקן חשמל נהנה מהגביע
ולד שחקן מגנזיום במשחק גמר מול ברום
2 - ולד שחקן מגנזיום במשחק גמר מול ברום
רומן שחקן ברום פריקלאס
3 - רומן שחקן ברום פריקלאס
רגע של נחת שחקן חשמל הנכד ורומן מברום
4 - רגע של נחת שחקן חשמל הנכד ורומן מברום
באו לעודד את חברת החשמל
5 - באו לעודד את חברת החשמל
שחקן בית הלוחם מעסה את ידו של יפים
6 - שחקן בית הלוחם מעסה את ידו של יפים
גמר יחידים דרג א' שני שחקני וישי
7 - גמר יחידים דרג א' שני שחקני וישי
רוסלאן ברקוטוב
8 - רוסלאן ברקוטוב
דימה  אסקוצקי
9 - דימה אסקוצקי
רוסלאן בתנופה
10 - רוסלאן בתנופה
רוסלאן ניצח את הגמר
11 - רוסלאן ניצח את הגמר
שחקן רמת
12 - שחקן רמת"א, אברהם ואלכס בדיון
מאיר בביוב יו
13 - מאיר בביוב יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב יחד עם שחקני וישי
הגביעים היפים
14 - הגביעים היפים
טקס חלוקת גביעים
15 - טקס חלוקת גביעים
פנסיונר של ברום ושחקן רמת
16 - פנסיונר של ברום ושחקן רמת"א ברגע של פרגון
שחקני אקרטשיין
17 - שחקני אקרטשיין
אלכס קורנברג מגנזיום
18 - אלכס קורנברג מגנזיום
מבסוט למרות ההפסד
19 - מבסוט למרות ההפסד
שחקני ים המלח בחלוקת הגביעים
20 - שחקני ים המלח בחלוקת הגביעים
שחקני חשמל תגלית העונה
21 - שחקני חשמל תגלית העונה
קבוצת וישי
22 - קבוצת וישי
קבוצת מגנזיום
23 - קבוצת מגנזיום
קבוצת בית הלוחם
24 - קבוצת בית הלוחם
 ענף טניס השולחן עם זוכי הגביע
25 - ענף טניס השולחן עם זוכי הגביע



סיום העונה של ענף טניס השולחן התקיים כמידי שנה באולם אולפנת אמי"ת, המגרש הביתי של השחקנים. כהרגל שבקודש מסיימת ליגה זו ראשונה אך הפעם נדמה שהזמן חלף ביעף. לאלכס שטרקר רכז הענף יש הסבר לכך : " העונה הסתיימה מוקדם מפני שלנבחרות יש אילוצי עבודה וכשהם טורחים ומגיעים הם כבר רוצים לשחק ואף מעדיפים להישאר יותר מאוחר. הרצון הזה קידם את הליגה, בנוסף שיחקו באותו הזמן גם זוגות וגם יחידים עוד תרומה לעונה המהירה".
 
אבל עצם העובדה שהעונה הסתיימה לא אומר שהיא הייתה קלה, אלכס המשיך: "השנה היה קושי מאחר והשחקנים היו צריכים להתרגל לכדור החדש Butterfly 3 star כפי שדורש איגוד טניס השולחן". דני בלנרו שופט הליגה הוסיף " אנשים גם מתבגרים והכושר הגופני משפיע. מצד אחד הגיל הופך את השחקנים למנוסים ומקצועיים יותר אבל מאידך שחקן שיש לו את הכושר הגופני הטוב יותר, בסופו של דבר ינצח".
 
על פי אלכס השנה היו גם לא מעט הפתעות. בעיניו תגלית העונה היא קבוצת בזק שהגיעה למקום הרביעי בליגה הארצית. בליגה הלאומית, הוא ציין לשבח את חברת החשמל שהתברגה למקום ריאלי מבחינתה. זאת ועוד הצליחו  יפים גורביץ' ומיכאל מבית הלוחם, לגבור על הזוגות הקשים בענף ולהעפיל למקום הראשון במשחקי זוגות בליגה הלאומית. עירן ומיכאל מספרים : "לקחנו את הזכייה בזכות, אנחנו מרגישים שייכות למרות שהתחלנו רק לפני חמש שנים. ישנה תחושה של משפחה נרקמים חברויות והשחקנים מתייחסים בכבוד אחד לשני".
 
הגמר המרתק של הערב נרשם בין שני שחקני וישי, דימה אסקוצקי ורוסלאן ברקוטוב. איך משחקים מול חבר קבוצתך? השניים ענו בלי בעיות: "זה גמר יחידים, זה משהו אחר כל אחד רוצה לנצח".
 
ומהמילים למעשים הגמר היה מותח, אגרסיבי ולקח את שני השחקנים עד לקצה. מידי פעם הזיעה ששטפה את גופם זלגה לרצפה והיו צריכים לנגבה. הקהל שהיה מורכב משחקנים, נציגי המפעלים וצוות העמותה הביעו התרשמות מיוחדת מהחבטות הקשוחות ומהמרחקים אליהם מגיעים השחקנים. לבסוף ניצח רוסלאן שהשתטח מעייפות על השולחן.
 
לאחר מכן התקיים טקס חלוקת גביעים בנוכחות גילי מולכו מנהל בית הלוחם ומאיר בביוב י"ור ההסתדרות במרחב הנגב. בביוב הזכיר לשחקנים להשפיע בבחירות להסתדרות ואיחל לשחקנים חג שמח. בהלצה הוא שיתף כי הוא בקושי מצליח לחבוט בכדור כך שהרושם שהותירו בו השחקנים היה גדול.
 
אברהם ווינברגר מנכ"ל העמותה הפנה את תשומת הלב לכך שטניס השולחן הפך למעצמה בספורטיאדה ובפרט אצלנו בליגה ואמר כמה הוא גאה בשחקנים, באלכס ובדני ובענף המתנהל בצורה מופתית.
 
אחרון חביב היה דני בלנרו שמלבד התמחותו בטניס השולחן מזה 35 שנה, מסתבר שהוא  גם אשף במילים. דני ריגש כאשר הודה לצוות ובפרט לחברו הקרוב אלכס ואמר: "אנחנו אנשים טכניים לא מתעסקים בהפסדים טכניים העונה התנהלה בצורה יוצאת דופן ללא בעיות משמעת והשחקנים הולכים ומשתבחים עם הזמן".
 
אם כן, חבטת הסיום הונחתה וכעת נותר לכל השחקנים בענפים השונים לשנס מותניים ולתת את הכול בישורת האחרונה של עונת 2016-2017.   
 
  
 
תוצאות בולטות
ליגה ארצית
מקום ראשון- ברום
מקום שני – ים המלח
מקום שלישי – אקרשטיין
מקום רביעי- בזק
 
ליגה לאומית
מקום ראשון בית הלוחם 1
מקום שני וישי
מקום שלישי מגנזיום
מקום רביעי חשמל
 
גמר יחידים דרג א'
מקום ראשון- רוסלאן ברקוטוב - וישי
גמר יחידים דרג ב
מקום ראשון- רומן רוזן ברום פריקלאס
גמר יחידים דרג ג
 
 מקום ראשון -ניר פינקלשטיין- ים המלח
גמר יחידים דרג ד
מקום ראשון שגיא סלח בית הלוחם
 
גביע ליגה לאומית זוגות
מקום ראשון – יפים גורביץ ומיכאל סגל בית הלוחם
מקום שני – רוסלאן ברקוטוב ודימה אסקוצקי
 
גביע ליגה ארצית זוגות
מקום ראשון- סלאבה סוסונוב וולד קניגין מגנזיום
מקום שני אלכס קומר ורומן סטסנסקי אקרשטיין 
 
 

קוד אבטחה

מבזקי ספורט וחדשות

אפיק פרסום בניית אתרים