ייצוג מרשים ספורטיאדה ה 36 מאת: מאיה לבקוביץ

22.11.2016

 
השנה באירוע הספורטיאדה ה36 באילת, עלה מספר המשתתפים אשר ייצגו את מחוז באר שבע והנגב. בזכות ההישגים המרשמים, המשלחת השנייה בגדולה, מיקמה את הדרום על מפת הספורט של הליגה למקומות עבודה (מאת: מאיה לבקוביץ', צלמים: איציק ופעילי הספורט).   

ווינרים חברת חשמל בכדורסל
1 - ווינרים חברת חשמל בכדורסל
ים המלח מקום 3 דרג 3 כדורסל
2 - ים המלח מקום 3 דרג 3 כדורסל
זוכי הגביעים טניס שדה
3 - זוכי הגביעים טניס שדה
זוכי הגביעים שש בש
4 - זוכי הגביעים שש בש
שחקני שש בש מחוז באר שבע והנגב
5 - שחקני שש בש מחוז באר שבע והנגב
נציגי המחוז בטניס שולחן
6 - נציגי המחוז בטניס שולחן
אלין מיכאל מסורוקה
7 - אלין מיכאל מסורוקה
בנות סורוקה א כדורשת
8 - בנות סורוקה א כדורשת
בנות סורוקה ב ומעמ כדורשת
9 - בנות סורוקה ב ומעמ כדורשת
תדרוך שחקניות איכות הסביבה כדורשת
10 - תדרוך שחקניות איכות הסביבה כדורשת
טבע טק כדורשת
11 - טבע טק כדורשת
אדמה מכתשים ריצה
12 - אדמה מכתשים ריצה
נציגי נבחרת הריצה של מכבי שירותי בריאות
13 - נציגי נבחרת הריצה של מכבי שירותי בריאות
הישג מדהים מקום שני דרג 1 נציגי קמ
14 - הישג מדהים מקום שני דרג 1 נציגי קמ"ג אופניים
ים המלח אופניים
15 - ים המלח אופניים
ים המלח כדור עף מקום שני דרג
16 - ים המלח כדור עף מקום שני דרג
חצי גמר בנק פועלים ומזרחי
17 - חצי גמר בנק פועלים ומזרחי
יחידת נחשון בחימום קט רגל
18 - יחידת נחשון בחימום קט רגל
מס הכנסה קט רגל מקום ראשון דרג 10
19 - מס הכנסה קט רגל מקום ראשון דרג 10
קמהדע ב מקום ראשון דרג 8
20 - קמהדע ב מקום ראשון דרג 8
פריגו ירוחם רגע לפני המשחק מקום שני דרג 2
21 - פריגו ירוחם רגע לפני המשחק מקום שני דרג 2
 נציגי נבחרת השחייה של בנק פועלים
22 - נציגי נבחרת השחייה של בנק פועלים
נציגי נבחרת השחייה של קמ
23 - נציגי נבחרת השחייה של קמ"ג
שחייני מחוז באר שבע והנגב
24 - שחייני מחוז באר שבע והנגב
שחייניות מחוז באר שבע והנגב
25 - שחייניות מחוז באר שבע והנגב
נציגי נבחרת השחייה של סורוקה
26 - נציגי נבחרת השחייה של סורוקה



כ 1,100 ספורטאים, ספורטאיות, שופטים ופעילי ספורט ייצגו השנה את מחוז באר שבע והנגב באירוע הספורטיאדה השנתי באילת והפכו למשלחת השנייה בגודלה. הארגון המוצלח של התחרות ברשות מרכז הפועל בניהולו של המנכ"ל יורם ארנשטיין ובשילוב עם מזג האוויר הטוב יצרו חוויה נעימה ומהנה לספורטאים שחיכו לאירוע זה כל השנה.
 
בעבור יוני צרור יו"ר ועדת הספורט תרכובת ברום הייתה זו הספורטיאדה הראשונה. הוא שיתף כי היה מדהים לראות איך אילת לבשה חג והפכה לאבן שואבת לספורטאים מכל הארץ. בברום בהחלט יכולים לחגוג לאור העובדה שנציגיהם חזרו עם 6 גביעים הביתה מהענפים השונים בקט רגל, טניס ובפרט בענף השש-בש בו גרפו הן את המקום הראשון הקבוצתי והן את המקום הראשון האישי שחתום עליו בועז בן שמעון.
 
גם אילן אפריאט יו"ר ועדת ספורט ים המלח חזר מרוצה לאחר שההשקעה בספורטאים השתלמה. בים המלח חזרו עם הישגים יפים בענפים: טניס, קט רגל, כדורסל וכדור עף. אפריאט הרחיב:  "אנחנו מאוד מבסוטים מהספורטאים שלנו, אנחנו ממריצים אותם, משקיעים בהם ומצפים שהתמורה תהיה בהשתדלות שלהם לחתור להישגים הטובים ביותר. הספורטיאדה היא  אירוע חברתי אבל למחרת בבוקר קמים ונותנים עבודה".  
 
מי שנתנה עבודה והקפיצה את הכדור עד הגמר הייתה קבוצת הכדורסל חשמל שזכתה בדרג השני במקום הראשון. משחק הגמר היה מורט עצבים בעיקר בגלל שהוא היה כל כך צמוד. לבסוף ניצחה קבוצת החשמל בזכות סל של שלוש נקודות שקלע איתי מזרחי. יענקלה שלומוביץ' קפטן הקבוצה מספר : "לא נחשבנו לקבוצה חזקה, היו לפחות עוד שתי קבוצות שטענו לכתר, אבל הפתענו. כולם, מה שנקרא שמו גוף, ובעיקר שי כהן וגמליאל גלעד  שנתנו תצוגה מרשימה של כדורסל עד הניצחון המתוק".
 
ניצחון מפתיע נוסף חיכה לצמד הטניסאים אלי גואטה מרמת"א ואיתן הרוש מברום. השניים שהתחברו באופן ספונטני בספורטיאדה עצמה, הצליחו להתברג עד הגמר ולזכות במקום הראשון בקטגוריית גיל 50 פלוס. הם גילו כי הגיעו בלי ציפיות בכלל אבל ממשחק למשחק הם למדו אחד את השני והצליחו להביס זוגות חזקים. לאחר הניצחון סיפרו השניים שבנבחרות של ברום ורמת"א עשו להם כבוד וקיבלו אותם בחום. אז מה הפלא שרק בערב שחלצו סוף כל סוף נעליים, הם שמו לב לשטפי הדם ולפציעות הרגליים.
 
 
ואם כבר ברגליים עסקינן אז הישג מרשים לא פחות רשמה קבוצת האופניים של קמ"ג. במקרה זה כפי שמעיד ליאור בויום ראש הקבוצה, דווקא הציפיות מהם דרבנו אותם קדימה: "אנחנו הקבוצה שמחזיקה בתואר אלופת המחוז אז יש ציפיות מאיתנו ואנחנו גם מצפים מעצמנו. הגענו למקום השני בדרג א' קבוצתי שזה מדהים בפני עצמו. היו שלושה ימים אינטנסיביים, זינוקים מוקדמים אבל אנחנו רגילים והיה נפלא".
 
ליאור שבימים כתיקונם משמש גם כרכז ענף הריצה מדווח כי על אף שלא היו הישגים מיוחדים  ההשתתפות היא מה שחשוב באמת. ואכן אי אפשר היה להתעלם מקבוצת הריצה הכי גדולה בספורטיאדה שיוצגה על ידי מכבי שרותי בריאות של המחוז הדרומי.      
 
ממסלולי האופניים למסלולי השחייה, קבוצת סורוקה גרפה כעשרים מדליות הרבה בזכות השחיינית חגית כהן ויותם זטא שתרמו רבות להצלחת הקבוצה. כמו כן, לאחר שש עשרה שנות פעילות זכתה נורית אוחיון להוקרה על ידי מנכ"ל קופת חולים כללית כראש קבוצה מצטיינת. נורית משתפת כי בספורטיאדה הנוכחית היה ניתן להרגיש את הלכידות של נבחרת השחייה ושיפור ניכר של כל הקבוצות המשתתפות. לחיזוק הדברים העיד אמיר הניג מקבוצת בנק הפועלים שקבוצתו זכתה בשלל מדליות שהגיע מהכוח הנשי בקבוצה.  אמיר מפרגן:            "הקבוצה מקפידה לשמור על שיגרת אימונים בתוך ומחוץ לליגה. הצטרפו אלינו עוד שתי שחייניות  קטי גלאדקין  ואניה  גוסטומולסקי שהיא שחיינית  אולימפית והתוצאות מדברות בעד עצמן".
 
אין ספק שאימונים והערכות מוקדמת הגדילו את הסיכויים לזכייה. בענף הקט רגל למשל צברו יתרון משמעותי משום שהעונה התחילה מוקדם מהרגיל.  בני ברגר מנהל ומאמן קבוצת קמהד"ע ב' הסביר שהחזרה לשגרת פעילות בליגה אפשרה לקבוצה להתגבש ולהגיע מוכנים. מעבר לכך, המטרה הייתה להם  מאוד ברורה - לקחת גביע הביתה וכך היה, קבוצת קמהד"ע זכתה במקום הראשון בדרג 8. גם קבוצת מס הכנסה שיחקה אותה והעפילה למקום הראשון בדרג 10. שלומי אנינג'ר יו"ר ועד העובדים ומאמן הקבוצה התגאה: "קודם כל חשוב לציין שאנחנו קבוצה שהוקמה השנה אחרי שנפרדנו ממע"מ. התגבשנו להנצחת שמו של סרן ליעד לביא ז"ל שנפל במלחמת צוק איתן. אנחנו מתאמנים אחת לשבוע ולספורטיאדה הגענו בכושר שיא". לראייה בחצי הגמר הביסה מס הכנסה את כבאות אשדוד 8-0 ובגמר ניצחה את חוגלה  5-1.
 
עם הישגים כאלה אפשר להבין למה חזר מנכ"ל העמותה,  אברהם ויינברגר   מחויך וביקש למסור מספר מילים: "יש לציין בגאווה ענקית את ההשתתפות של הספורטאים מהמחוז, הם בהחלט התעלו על עצמם וניהלו משחקים הוגנים וספורטיביים, תוך ייצוג בכבוד ובנאמנות את מקום עבודתם ואת עמותת הפועל של מחוז באר שבע והדרום. ברצוני לאחל לכל הספורטאים, השופטים והפעילים הנוטלים חלק בפעילות הספורטיבית של העמותה, הצלחה במשחקים והנאה בפעילות הענפה והמגוונת".    
 
    
 
       
קט רגל
דרג 8 קמהדע ב -מקום 1
דרג 10 מס הכנסה-מקום 1
דרג 1  ברום-מקום 2 
דרג 2 פריגו ירוחם-מקום 2
דרג 3 רותם אמפרט ב-מקום 2
דרג 4 קמהדע א-מקום 2
דרג 5 מגנזיום ים המלח -מקום2
דרג 9 איכות הסביבה-מקום 2
דרג 11 בנק הפועלים-מקום 2
דרג 2 יחידת נחשון-מקום 3
דרג 5 פלאפון -מקום 3
דרג 7 פריגו ב"ש -מקום 3
דרג 8 טבע טק א-מקום 3 
דרג 9 שופרסל-מקום 3
דרג 10 רשות האוכלוסין מקום 3
דרג 11 בנק מזרחי-מקום 3
דרג 3 ותיקים טבע טק ד-מקום 2
דרג 4 ותיקים חשמל-מקום 2
דרג 4 ותיקים טבע טק ה-מקום 2 
 
כדורסל
דרג 2 חשמל -מקום 1
דרג 3 ים המלח -מקום3
 
כדור עף
דרג 3 ים המלח מקום 2
 
שש בש 
דרג 1 ברום א מקום 1 
דרג 2 פריגו ב"ש מקום 1
דרג 2 טבע טק מקום 2
בועז בן שמעון ברום א מקום 1 אישי
משה בר טבע טק א מקום 3 אישי 
 
אופניים
דרג 1 קמ"ג מקום 2 קבוצתי
הראל סויסה מקום 2 גילאי 30-39
 
טניס שולחן
דרג 1 ווישי דימונה מקום 3
דרג 2סורוקה מקום 2
דרג 3 חשמל מקום 1
דרג 3 אקרשטיין ירוחם מקום 3
יפים גורביץ בית הלוחם מקום 1 55+
דימה אסקוצקי ויישי דימונה מקום 2  55+
ארתור שביץ טבע טק מקום 2 עד 55
רוסלן ברקוטוב ווישי דימונה מקום 3 עד 55
ארתור +יבגני טבע טק מקום 1 זוגות
דימה +רוסלן ווישי  דימונה מקום 3 זוגות
 
טניס שדה
איתמר דניאל מקום 1 עג גיל 35
אלי גואטה +איתן הרוש ברום מקום 1 גיל 50
חן טקסיר רמתא מקום 2 גיל 35
אילן סבג ים המלח מקום 2 גיל 50+
אשר זגוריטבע טק+איתמר דניאל בית הלוחם מקום 2 עד גיל 50
אשר זגורי טבע טק מקום 3 גיל 35+  
אלכס דוברובינסקי בנק הפועלים מקום 3 גיל 45+
איתן הרוש ברום מקום3 גיל 50
דני שיטרית קמג מקום 3  גיל 50+
מארק טייב קמ"ג מקום 3  גיל 55
מאיר קדוש ברום מקום 2 בית תנחומים גיל 55+
 
שחיה 
חגית כהן סורוקה  4 מדליות זהב 3 מדליות כסף
אניה גוסטומולסקי בנק הפועלים 5 מדליות זהב 1 מדלית כסף
קטי גלאדקין בנק הפועלים 5 מדליות זהב 1 מדלית כסף
סימה מגוס סורוקה 3 מדליות ארד
שרונה זמיר מכתשים/אדמה 1 מדלית ארד
יותם זטא סורוקה 5 מדליות זהב 1 מדליה כסף 1 מדליה ארד
אלכס שטרנזיט סורוקה 1 מדליה כסף 2 מדליות ארד
יבגני קומינוב מכתשים אדמה 2 מדליות כסף
דני וול קמ"ג 1 מדליה כסף
ויקטור סמופקוביץ פריגו ב"ש 5 מדליות ערד 
דימה דרבשבסקי טבע טק 1 מדליה ארד
 
 
 
 

קוד אבטחה

מבזקי ספורט וחדשות

27.11.2019
ספורטיאדת הבאולינג והביליארד לשנת 2019 תתקיים ב- 8 לדצמבר במשך שבוע אחד 
15.11.2019
למעוניינים כתבת הספורטיאדה באילת נמצא תחת לחצן אירועים 
15.11.2019
שחמט: היכונו יש כוונה להקים ליגה לשחמט למעוניינים פרטים בעמותה 
אפיק פרסום בניית אתרים