פסגת הפעילות מאת: מאיה לבקוביץ

29.10.2017

1100 ספורטאים, ספורטאיות ופעילי העמותה חזרו מעוטרים מהספורטיאדה ה 37 באילת, לצד השבחים על הניהול המוצלח של המשחקים תמצאו גם כמה טענות על שיבוצים לא ספורטיביים (מאת:מאיה לבקוביץ תמונות: ספורטאים ופעילי העמותה). 

זוכי ענף טניס השדה
1 - זוכי ענף טניס השדה
זוכי ענף האופניים
2 - זוכי ענף האופניים
שש בש- בית הלוחם מקום ראשון
3 - שש בש- בית הלוחם מקום ראשון
ששבש- אליגריה ביטון מקום שלישי תחרות אישית נשים
4 - ששבש- אליגריה ביטון מקום שלישי תחרות אישית נשים
כדורשת- קבוצת חשמל כדורשת ? מקום ראשון דרג 7
5 - כדורשת- קבוצת חשמל כדורשת ? מקום ראשון דרג 7
טניס שולחן- וישי דימונה מקום ראשון זוגות ומקום ראשון לקטגורית גיל 50 ו 50 פלוס
6 - טניס שולחן- וישי דימונה מקום ראשון זוגות ומקום ראשון לקטגורית גיל 50 ו 50 פלוס
טניס שולחן- ברום רומן רוזן ואולג אוישר  מקום 3 זוגות
7 - טניס שולחן- ברום רומן רוזן ואולג אוישר מקום 3 זוגות
טניס שולחן- בית הלוחם מקום ראשון דרג 2
8 - טניס שולחן- בית הלוחם מקום ראשון דרג 2
ריצה- מכבי שירותי בריאות עם יונתן וקארל זוכי המקום השני
9 - ריצה- מכבי שירותי בריאות עם יונתן וקארל זוכי המקום השני
ריצה- מכתשים אדמה מקום שלישי ורביעי
10 - ריצה- מכתשים אדמה מקום שלישי ורביעי
ריצה- קמ
11 - ריצה- קמ"ג, יוסי בוזגלו קמ"ג מקום 2
שחייה- שרונה זמיר אדמה-מכתשים 4 מדליות כסף 1 ארד
12 - שחייה- שרונה זמיר אדמה-מכתשים 4 מדליות כסף 1 ארד
איתי רמוס ברום 1 מדליה זהב 2 כסף 1 ארד
13 - איתי רמוס ברום 1 מדליה זהב 2 כסף 1 ארד
	שחייה- דימיטרי דרובצסקי טבע טק    1 מדליה זהב 3 כסף 1 ארד
14 - שחייה- דימיטרי דרובצסקי טבע טק 1 מדליה זהב 3 כסף 1 ארד
שחייה- קבוצת פריגו עם ויקטור זוכה מדלית כסף
15 - שחייה- קבוצת פריגו עם ויקטור זוכה מדלית כסף
שחיה- קבוצת קמ
16 - שחיה- קבוצת קמ"ג בשחייה עם דני וול זוכה 2 מדליות זהב 2 כסף
נציגי סורוקה עם חגית כהן חגית  4 מדליות זהב 1 כסף 2 זהב בשליחים 1 כסף בשליחים
17 - נציגי סורוקה עם חגית כהן חגית 4 מדליות זהב 1 כסף 2 זהב בשליחים 1 כסף בשליחים
קט רגל- קמ
18 - קט רגל- קמ"ג מקום 1 דרג 1
קט רגל- ברום א- מקום 2 דרג 1
19 - קט רגל- ברום א- מקום 2 דרג 1
קט רגל- ברום ב- מקום 3 דרג 3
20 - קט רגל- ברום ב- מקום 3 דרג 3
קט רגל- ברום ד - מקום 3 דרג 9
21 - קט רגל- ברום ד - מקום 3 דרג 9
קט רגל-  טבע טק א מקום 1 דרג 2
22 - קט רגל- טבע טק א מקום 1 דרג 2
קט רגל- טבע טק ד' מקום 2 דרג 9
23 - קט רגל- טבע טק ד' מקום 2 דרג 9
קט רגל- יחידת נחשון מקום 3 דרג 1
24 - קט רגל- יחידת נחשון מקום 3 דרג 1
	קט רגל- רכבת דימונה מקום 2 דרג 3
25 - קט רגל- רכבת דימונה מקום 2 דרג 3
 קט רגל- ים המלח מקום 1 דרג 2
26 - קט רגל- ים המלח מקום 1 דרג 2
קט רגל- קמהדע  מקום  3 דרג 3
27 - קט רגל- קמהדע מקום 3 דרג 3
קט רגל ? אדמה מכתשים מקום 2 דרג 4
28 - קט רגל ? אדמה מכתשים מקום 2 דרג 4
.	קט רגל- פריגו ירוחם מקום 2 דרג 6
29 - . קט רגל- פריגו ירוחם מקום 2 דרג 6
קט רגל- טרה מקום 3 דרג 6
30 - קט רגל- טרה מקום 3 דרג 6
קט רגל- רותם ג' מקום 3 דרג 6
31 - קט רגל- רותם ג' מקום 3 דרג 6
קט רגל- נטפים מקום 2 דרג 8
32 - קט רגל- נטפים מקום 2 דרג 8
קט רגל- פריקלאס מקום 2 דרג 9
33 - קט רגל- פריקלאס מקום 2 דרג 9
קט רגל- מכון התקנים
34 - קט רגל- מכון התקנים
קט רגל- מכללת סמי שמעון מקום 1 דרג 11
35 - קט רגל- מכללת סמי שמעון מקום 1 דרג 11
קט רגל ? בנק הפועלים מקום 2 דרג 11
36 - קט רגל ? בנק הפועלים מקום 2 דרג 11
קט רגל- קבוצת תובלה
37 - קט רגל- קבוצת תובלה
לא שוכחים ליהנות מאילת
38 - לא שוכחים ליהנות מאילת
שותים לחיים
39 - שותים לחיים



אירועי הספורטיאדה באילת ובחיפה כבר מזמן הפכו להיות פסגת הפעילות של משתתפי הליגה למקומות עבודה. לראייה, אצלנו במחוז מקדימים את פתיחת העונה בכדי להגיע מוכנים ולהתחרות מול המוני הספורטאים מהמחוזות השונים.
גם השנה בספורטיאדה האילתית, חזרה המשלחת הדרומית, השנייה בגדולה עם הישגים וגביעים.
 
הישג מרשים במיוחד הביאה נבחרת קמ"ג בקט רגל ששבה מהספורטיאדה כאלופה הבלתי מעוררת. אורן אבוקסיס יו"ר ספורט קמ"ג התמוגג : "ענף הקט רגל הוא אולי הכי גדול, מתמודדים מול הרבה קבוצות והרמה גבוהה מאוד. נבחרת קמ"ג העפילה מעל כולם וזכתה במקום הראשון בדרג הכי גבוה. התחזקנו השנה עם שחקנים צעירים היה קשה ומאתגר אבל לקחנו את האליפות".
 
גם בענפים כמו טניס, ריצה אופניים ושחייה חזרו השחקנים למפעל מעוטרים.
בשחייה חזרה הנבחרת עם שתי מדליות זהב רשומות על שמו של  דני ול מנהל הקבוצה. דני סיפר על החוויה שלו : "התחרות שינתה את פניה משנים קודמות. מהתנהלות של כאוס שבה היינו צריכים להגיע בשבע בבוקר ולבדוק מתי המקצים שלנו, להתנהלות מאורגנת, מסודרת ויעילה. בנוסף רמת התחרות עלתה בגלל שהרבה שחיינים שמגיעים לספורטיאדה מטעם הליגה למקומות עבודה מתחרים במקביל במסגרת איגוד השחייה- מאסטרס, אפשר להגיד שהייתה לנו תחרות מוצלחת  מבחינתנו".
 
אך היו מי שחוו את הספורטיאדה השנה קצת אחרת. אהרון דצינגר מנהל קבוצת רותם בכדורסל שיתף: "השיבוצים היו מאוד קשים ולא מתאימים לרמה של הקבוצה שלנו, הקבוצות מהמרכז יותר חזקות, ציוותו אותנו עם קבוצות שמגיעות למקומות הראשונים "צעירים 1" מה שגרם למשחק עם הפרש של 16 נקודות. השיבוצים לא ספורטיביים וזאת טענה שחוזרת על עצמה לא מעט בקרב קבוצות אחרות מהמחוז שלנו".
 
גם רוסלאן ברקוטוב מקבוצת וישי בטניס שולחן התאכזב מהשיבוצים בענפו : "לא הייתה חלוקה הוגנת, שמו שלוש קבוצות חזקות בבית אחד במקום לפזר בין הבתים ובין המחוזות השונים".
ועדיין רוסלאן יכול להתנחם בעובדה שגם הוא וגם דימטרי אסקוצקי לקחו את המקומות הראשונים בגמר יחידים כל אחד בקטגורית הגיל שלו. אבל מה שבאמת מנחם אותו הוא הניצחון המתוק במשחקי זוגות שביחד עם דימטרי גברו על אלופת טניס השולחן בתחרות בריגה, "ניצחנו את המאסטרים 3-1" הוא מתעודד.
 
מי שזקוק לעידוד הוא יו"ר וועדת ספורט ברום יוני צרור שאחרי ההצלחה של הספורטיאדה הקודמת, השנה  הלך לברום פחות טוב : "השנה לא הגענו לתוצאות משמעותיות, אין מה לעשות כשיש הישגים יש יותר אנרגיה".
 
כמה שהוא צודק, מספיק לדבר עם בני קידר מנהל קבוצת השש בש של בית הלוחם כדי להבין איזה כייף לחזור עם גביע וכמה הזכייה משפיעה על החוויה כולה. בני שט על ענן: "זכינו במקום הראשון, פעם ראשונה בהיסטוריה שאנחנו מביאים גביע. הרגשנו ממש שיכורים משמחה כל הדרך חזרה. ייצגנו בכבוד את בית הלוחם אבל גם את העיר באר שבע".
 
יש לציין עוד את מכתשים אדמה שהגיעה למקום השני בשש בש. שלמה בן עמי יו"ר הספורט של מכתשים אדמה מבסוט : "יחסית לפעמים הקודמות הייתה לנו ספורטיאדה מוצלחת. התאקלמנו בצורה טובה. ואנחנו מאוד גאים בהתנהגות למופת של הספורטאים שלנו. כבוד האדם, התחשבות, שמירה אחד על השני כל אלה קיבלו ביטוי במשחקים".
 
שלמה אומנם רכז הספורט של מכתשים אדמה אך בעצמו הגיע להתמודד עם ענף האופניים.   שלמה מפרגן : "הארגון בספורטיאדה ובפרט של ההנהלה שלנו מעורר כבוד, כל הפועלים עושים עבודת קודש. אני התחרתי באופניים ומדובר בארגון לא פשוט, מורכב ולוגיסטי".
יעיד על כך רכז האופניים ניר פינקלשטיין שהחמיא לארגון המוצלח של האירוע והסביר  כי להבדיל משנים קודמות, הפעם כל יום היה מסלול שונה, סך הכול שלושה מסלולים שפעלו בצורה טובה והותירו את הפרמדיקים מחוסרי עבודה.

מה שריגש את רכז האופניים שלנו מעבר לזכיות של הראל סויסה מקמ"ג, מיכל לקס מסורוקה קלוד גבאי מים המלח וכמובן המדליה שהוא השיג בעצמו, הייתה ההשתתפות של רוכבים עיוורים אשר התחרו כשוויים בין שווים זאת השנה השנייה.
 
מלבד הפירות שרשמה סורוקה באופניים, גם בשחייה גרפה הנבחרת מדליות ובפרט חגית כהן שענדה על צווארה 4 מדליות זהב 1 כסף וגם בשליחים לא אכזבה הנבחרת. סך הכול יצאו מטעם שירותי בריאות כללית של מרחב דרום 67 ספורטאים שסורוקה היא חלק מהם. משה טרבלסי יו"ר ספורט סורוקה היה גאה במשתתפיו וביקש לציין לטובה את מאמנת ושחקנית סורוקה בכדורשת צחית פרגו שנבחרה כספורטאית מצטיינת בטקס פנימי.
 
אם נשאר לרגע בענף הכדורשת, אז שאפו מגיע לבנות של קבוצת חשמל שהגיעו למקום הראשון בדרג 7.   אלי סויסה יו"ר ספורט חשמל נפעם מההישג : "זאת העונה השנייה של הבנות שלנו ופעם ראשונה שהן משחקות בספורטיאדה, הן עשו הישג מדהים מעבר לכל הציפיות ואנחנו גאים בהן".
 
עוד קבוצה שזוהי הספורטיאדה הראשונה שלה היא נבחרת מכללת סמי שמעון שהלכה על כל הקופה וזכתה במקום הראשון בדרג 11. מני מנהל הקבוצה סיפר :"ספורטיאדה ראשונה שלנו וזאת חוויה מדהימה, הקבוצה התגבשה הכרנו קבוצות מכל הארץ, רק שימשיך כך".
 
ההתרגשות והציפייה לספורטיאדה לא חולפת, תשאלו את רותם כהנא מנהלת מכבי שירותי בריאות בריצה שמשתתפיה זוכים לעמוד על הפודיום כדרך קבע. רותם שיתפה : "זאת השנה השלישית שלנו וכל פעם מחדש אנחנו מתרגשים, הגעתי באיחור לספורטיאדה ושמחתי לגלות שכל אחד לקח על עצמו תפקיד, מגיע כל הכבוד ליונתן בנדלק שתיפקד כמנג'ר של הקבוצה".
רותם שפכה אור על ענף הריצה שעתיד לקבל את המקום הראוי לו בין ענפי הספורטיאדה : "זה ספורט מאוד מיוחד מצד אחד אתה מתחרה נגד עצמך ומנגד אתה חלק מקבוצה. הקבוצה תומכת ומעודדת לאורך כל הדרך ובמיוחד בנקודת הסיום".
 
בין המשתתפים החדשים תוכלו למצוא כמה "שועלים וותיקים", אחד מהם הוא רכז טניס השדה אילן סבג, שזכה במקום השלישי בקטגורית גיל 55 + מטעם ים המלח. לאילן תהיה זו הספורטיאדה ה – 28 במספרה, הוא אמר : "חזרנו עם לא מעט הישגים, הייתה אווירה טובה וספורטיבית במשחקי הזוגות הגמר כולו היה של שחקני הנגב".
יו"ר ספורט ים המלח אילן סיכם : "כמו כל שנה החבר'ה היו תחרותיים, יצאנו 70 אנשים מהמפעל, זכינו בקט רגל, רשמנו הישגים באופניים ובטניס. הכי חשוב לצאת בריא ולחזור בריא, כייף לחזור עם הישגים נותן דרייב להמשך הדרך".
 
ובאמת הדרך נמשכת ישר לתוך שנת הפעילות של 2017-2018, אברהם וינברגר מנכ"ל העמותה חתם בדבריו : "בספורטיאדה ה 37 נטלו כ 1100 ספורטאים, ספורטאיות ופעילי ספורט. חבריי העמותה גאים מאוד בהתנהלות של הספורטאים במשחקים השונים, ולראייה ההישגים והגביעים שזכו הקבוצות. אנו מאלים לכולם בשנת הפעילות החדשה, פעילות ספורטיבית, מהנה ומוצלחת והכי חשוב ללא פציעות".
    
הישגים :
 קט רגל
 קמ"ג- מקום 1 דרג 1
ברום א-מקום 2 דרג 1
יחידת נחשון -מקום 3 דרג 1 
סורוקה ב - מקום 3 דרג1
 ים המלח א -מקום 1 דרג 2
טבע טק ב -מקום 1 דרג 2
 רכבת דימונה - מקום 2 דרג 3
ברום ב מקום 3 דרג 3
קמהדע א מקום 3 דרג 3
 אדמה/מכתשים ב מקום 2 דרג 4
מכון התקנים מקום 3 דרג 4
 קמהדע ב מקום 3 דרג 6
פריגו ירוחם ב מקום 2 דרג 6
רותם אמפרט ג מקום 3 דרג 6
טרה מקום 3 דרג 6 
 מס הכנסה מקום 3 דרג 8
נטפים מקום 2 דרג 8
 פריקלאס מקום 2 דרג 9
טבע טק ד מקום 2 דרג 9
ברום ד מקום 3 דרג 9
 רשות האוכלוסין והגירה מקום 3 דרג 10
בזק ב מקום 3 דרג 10
 מכללת סמי שמעון מקום 1 דרג 11
בנק הפועלים מקום 2 דרג 11
 ים המלח  ב מקום 2 וותיקים דרג 2
שופרסל מקום 2 דרג 5
  כדור סל
 חשמל מקום 2 דרג
רותם מקום 2 דרג 1
 כדור רשת  -נשים
 חשמל מקום 1 דרג 7
 שחיה
 שרונה זמיר אדמה-מכתשים 4 מדליות כסף 1 ארד
עדי פיקיין    אדמה-מכתשים  1 מדליה זהב 1 כסף 1 ארד
יבגני קומינוב אדמה-מכתשים 1 מדליה כסף 1 ארד
דימיטרי דרובצסקי טבע טק    1 מדליה זהב 3 כסף 1 ארד
חגית  כהן סורוקה 4 מדליות זהב 1 כסף 2 זהב בשליחים 1 כסף בשליחים 
ויקטור  פריגו ב"ש 1 מדליה כסף
דני וול קמ'ג  2 מדליות זהב 2 כסף 
איתי רמוס ברום 1 מדליה זהב 2 כסף 1 ארד 
יעל אלטמן בית הלוחם 1 מדליה כסף 
   ששבש 
 בית הלוחם מקום 1
אדמה-מכתשים מקום 2
בועז בן שימול ברום מקום 2 אישי טורניר גברים
אלגריה ביטון מקום 3 אישי טורניר נשים
 
אופניים
 הראל סוויסה מקמ"ג - מקום רביעי כללי ומקום שני בקטגוריית גיל 30-39
מיכל לקס מסורוקה - מקום שני בנשים
ניר פינקלשטיין ממפעלי ים המלח - מקום שלישי בקטגוריית גיל 50-60
קלוד גבאי ממפעלי ים המלח - מקום שלישי בקטגוריית גיל 60 פלוס
 
ריצה
 יונתן בנדלק מכבי שרותי בריאות מקום 2 קטגורית גיל  30-34  5 ק"מ
קראל לוי   מכבי שרותיי בריאות מקום 2  קטגורית גיל  35-40  5 ק"מ 
יוסי בוזגלו קמ"ג מקום 2    קטגורית גיל  60-65 5 ק"מ
עדי פייקין  אדמה/ מכתשים  מקום 3  קטגורית גיל  55-59  5 ק"מ
עדי פייקין אדמה מכתשים  מקום 4   קטגורית גיל    55-59  10 ק"מ
טניס שולחן 
 מגנזיום ים המלח  מקום 1 דרג 1
בית הלוחם  מקום 1 דרג 2
אקרשטיין ירוחם    מקום 3 דרג 3
שירותי בריאות כללית מקום 1 דרג 3
רוסלן ברקוטוב ויישי דימונה מקום 1  עד גיל 50
דימה אסקוטסקי ויישי דימונה מקום1   50
רוסלן ברקוטוב+דימה אסקוטסקי ויישי דימונה מקום 1 זוגות
יפים גורביץ בית הלוחם  מקום 3  50
רומן רוזן +אולג אוישר ברום מקום 3 זוגות 
  
טניס שדה
 אדם ישעיה קמ"ג  מקום 2 עד גיל 35
אלעד פניאן טבע טק מקום 3 35 
מרק יוכטר טבע טק  מקום 2  עד 35 בית  תנחומים
איתן הרוש ברום      מקום שני  50
רמי נעמן בית הלוחם  מקום 3   50
אילן סבג  ים המלח    מקום 3 55
איתמר דניאל בית הלוחם מקום 1  זוגות עד גיל 55
אדם ישעיה +עוזי אדירי קמ"ג  מקום 2  זוגות עד 50
איתן הרוש ברום +רונן כהן קמ"ג מקום 1  זוגות 50
מרק טייב+יאיר יעקובי קמ"ג   מקום 2 זוגות  50
 
 
 
 

קוד אבטחה

מבזקי ספורט וחדשות

27.11.2019
ספורטיאדת הבאולינג והביליארד לשנת 2019 תתקיים ב- 8 לדצמבר במשך שבוע אחד 
15.11.2019
למעוניינים כתבת הספורטיאדה באילת נמצא תחת לחצן אירועים 
15.11.2019
שחמט: היכונו יש כוונה להקים ליגה לשחמט למעוניינים פרטים בעמותה 
אפיק פרסום בניית אתרים